ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ломбардија делумно затворена, земјата поделена на три зони

Најновите ограничувања во обид да се спречи ширењето на коронавирусот во Италија вклучуваат делумно затворање на најбогатиот и најнаселен регион на Ломбардија околу финансиската престолнина Милано, изјави денеска премиерот Џузепе Конте.

Back to top button
Close
Close