Svet.SlajderСвет

„Локдаун“ во Окланд поради еден случај на коронавирус

Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн соопшти дека од утре ќе се воведе седумдневно „затворање“  во најголемиот град Окланд, со два милиони жители, поради појава на еден случај на Ковид-19 од непознато потекло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close