0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Локално нестабилно време со ветер и грмежи, утре и снег на планините

Нестабило време со пообилен и повремено проен дожд, засилен ветер и ретки грмежи се очекува денеска во одделни денови, а утре и задутре во претпладневните делови на планините ќе има врнежи до снег.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close