Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Локални избори во Мадрид

Аргентинската Влада собра 74 отсто од сумата од спорниот нов данок за најбогатите граѓани во државата. Владата собра 223 милијарди пезоси (2,4 милијарди долари), се наведува во официјалното соопштение

Back to top button
Close
Close