0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Локални избори во Хрватска

Во Хрватска денеска се одржуваат локални избори во општините, градовите и жупаниите. Право на глас имаат 3,66 милиони гласачи, а исходот со посебно внимание се очекува во четири големи градови - Загреб, Сплит, Риека и Осиек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close