0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Локална нестабилност со врнежи од дожд утре попладне

Појава на локална нестабилност со врнежи од дожд ќе има утре во попладневните часови. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close