Дописници МКДОпштински вести

Локализирани се пожарите во Кочанско по палењето на стрништата и сламата во полињата

Локализирани се пожарите на неколку локации во полскиот регион во Кочанско, што во текот на изминатата ноќ се закануваа да предизвикаат поголема материјална штета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close