МКДОпштество

Локализиран пожар во атарот на село Глуво, Скопска Црна Гора

Мештани на село Глуво, во Општина Чучер-Сандево, локализираа мал пожар кој беше забележан вечерва околу 20 часот во атарот на селото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close