0_Спорт.ПорталФудбал

Ливерпул во Германија најде замена за Ловрен

Премиерлигашот Ливерпул бара замена за дефанзивецот Дејан Ловрен, кој се пресели во Зенит.

Ливерпул, 28 јули 2020 (МИА) – Премиерлигашот Ливерпул бара замена за дефанзивецот Дејан Ловрен, кој се пресели во Зенит.

Според „Билд“, англискиот клуб размислува да го купи Озан Кабак од Шалке. Износот на трансферот може да биде околу 35 милиони евра.

Оваа сезона Кабак има одиграно на 26 натпревари, постигна три гола и направи една асистенција. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close