0_Спорт.ПорталФудбал

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

Ливерпул го совлада Лестер (3:0) во мечот од Премиер лигата одигран синоќа на свој терен. „Црвените“ поставија нов клупски рекорд со продолжување на низата без пораз на домашен терен на 64 натпревари.

Ливерпул, 23 ноември 2020 (МИА) – Ливерпул го совлада Лестер (3:0) во мечот од Премиер лигата одигран синоќа на свој терен. „Црвените“ поставија нов клупски рекорд со продолжување на низата без пораз на домашен терен на 64 натпревари.

Екипата на Јирген Клоп победи во 53 од 64 натпревари, а 11 пати ремизираше.

Ливерпул постигна 169 гола, прими 42. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close