0_Спорт.ПорталФудбал

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“.

Ливерпул, 29 јуни 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“.

Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите“ се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен.

Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна гол и направи една асистенција. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close