0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ливерпул доби забрана за влез во Германија пред мечот со Лајпциг во ЛШ 

Фудбалерите на англискиот првак Ливерпул не смеат да влезат во Германија за да го одиграат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) против Лајпциг, соопшти вечерва германското Министерство за внатрешни работи, образложувајќи ја одлуката со патните ограничувања поврзани со пандемијата со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close