0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Ливерпул ја забележа петнаесеттата последователна победа во Премиер лигата

Актуелниот европски шампион Ливерпул, продолжува со победничката серија во Англиското фудбалско првенство. „Црвените“ триумфираа синоќа на гостувањето во Лондон против Вест Хем со 2:0.

Лондон, 30 јануари 2020 (МИА) – Актуелниот европски шампион Ливерпул, продолжува со победничката серија во Англиското фудбалско првенство. „Црвените“ триумфираа синоќа на гостувањето во Лондон против Вест Хем со 2:0.

За Ливерпул ова беше 15. победа во низа во Премиер лигата по која се убедливо први на табелата.

Ова беше одложениот натпревар од 18. коло.

Победничката серија на Ливерпул почна против Тотенехем, а потоа продолжи по овој редослед: Астон Вила, Манчетсер сити, Кристал палас, Брајотн, Евертон, Борнмут, Вотфорд, Лестер, Вулвс, Шефилд јунајтед, Тотенхем, Манчестер јунајтед, Вулвс и Вест Хем. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close