ЕвропаЕвропа.Портал

Литванија протерува двајца белоруски дипломати

Литванија одлучи да протера двајца белоруски дипломати, соопшти литванското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close