ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Литванија одби да ја испорача Тихановскаја во Белорусија

Вилнус одби да ја испорача поранешната белоруска кандидатка за претседател Светлана Тихановскаја во Минск, објави РИА Новости.

Back to top button
Close
Close