ЕвропаЕвропа.Портал

Литванија го продолжи карантинот до 17 декември

Литванската Влада во заминување го продолжи карантинот поради пандемијата на коронавирусот до 17 декември, кога се очекува новата влада да ја преземе должноста, затоа што бројот на нови случаи продолжува да расте.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close