Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Литванија експресно ја одби Белорусија за екстрадиција на Светлана Тихановскаја

Имаме само една работа да му кажеме на белорускиот режим: побрзо ќе стане постудено во пеколот отколку што ние ќе го разгледаме вашето барање, рече Ландсбергис, јавија француските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close