Svet.SlajderЕвропа

Лит исклучен од АфД поради изјава дека мигрантите треба да се отрујат со гас

Ултрадесничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) го исклучи поранешниот портпарол Кристијан Лит откако тајно беше снимен негов разговор, во кој зборува за убивање на мигрантите со гас

Back to top button
Close
Close