ОпштествоХроника

Лишено од слобода лице поради „загрозување на безбедноста на сообраќајот”

Полициски службеници од ЕВР Кисела Вода и ЕВР Чаир, денеска во 14.00 часот денеска на улица „Ѓорѓи Капчев“ во Скопје, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода скопјанецот А.С. (40) за издржување казна затвор за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста на сообраќајот" по член член 297 став 3 од Кривичниот законик, соопштија од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close