0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Лишени од слобода креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“ активна на крајот на 2019 и почетокот на 2020 година

Креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм се лишени од слобода откако вчера Основното јавно обвинителство Скопје издаде наредба до Министерството за внатрешни работи за нивно приведување, а надлежниот јавен обвинител денеска донесе наредба за истражна постапка против двајцата осомничени за кривично дело – Производство и дистрибуција на детска порнографија, соопшти државното Јавно обвинителство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close