0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Лишен од слобода скопјанец кој превезувал мигранти

Полициски службеници од Полициска станица за Граничен надзор Михајлово, денеска кај клучка Неготино го лишиле од слобода Н.З.(44) од Скопје, кој управувал моторно возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, бидејќи превезувал десет мигранти од Авганистан и Пакистан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close