Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Лишен од слобода неготинец кој физички ја нападнал сопругата

Полициски службеници од Полициска станица Неготино вчера  лишиле од слобода 25-годишен неготинец бидејќи физички ја нападнал неговата 21-годишна сопруга. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Неготино, 26 февруари 2021 (МИА) – Полициски службеници од Полициска станица Неготино вчера  лишиле од слобода 25-годишен неготинец бидејќи физички ја нападнал неговата 21-годишна сопруга.
За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Напаѓачот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. свд/мд/

Таг
Back to top button
Close
Close