0_Maqedoni.PortalShkup

Linjat 11, 11A, 47А, 55, 55B, 56, 56А и 16 nesër do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës

Për shkak të festës myslimane Kurban Bajrami, linjat 47А, 55, 55Б, 56, 56А и 16 nesër do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës, kumtuan nga NPQ.

Shkup, 30 korrik 2020 (MIA) – Për shkak të festës myslimane Kurban Bajrami, linjat 47А, 55, 55Б, 56, 56А и 16 nesër do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës, kumtuan nga NPQ.

Nga Ndërmarrja theksuan se të hënën për shkak të festës shtetërore Ilinden (dita e Republikës) transporti publik do të qarkullojë sipas itinerarit të së dielës.

“Kujdestarë do të jenë tre pika të shitjes së biletave. Nga ora 07:00 deri në orën 19:30 do të punojnë pikat e shitjes të biletave në Qendrën transportuese dhe Tregun e Gjelbër, ndërsa pika shitëse e biletave në Gjorçe Petrov do të punojë nga ora 07:00 deri në orën 13:00”, informuan nga NPQ. fb/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close