0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Лингард сака да ја продолжи кариерата во Италија

Според изданието, 27-годишниот Англичанец контактирал со неговите поранешни соиграчи на Јунајтед - Ешли Јанг и Крис Смолинг за да ги праша за животот во Италија.

Манчестер, 3 јуни 2020 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард може да ја продолжи кариерата во италијански Интер, пренесува „Метро“.

Според изданието, 27-годишниот Англичанец контактирал со неговите поранешни соиграчи на Јунајтед – Ешли Јанг и Крис Смолинг за да ги праша за животот во Италија.

Претходно беше објавено дека „црвените ѓаволи“ се подготвени да го продадат Лингард за 20 милиони евра.

Оваа сезона играчот од средниот ред има 2 гола на 35 натпревари за англискиот тим на сите турнири.

Таг
Back to top button
Close
Close