БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лимај: Коалицијата Нисма – АКР ќе има шест пратеници во косовското Собрание

Социјалдемократската иницијатива (Нисма) ја поздрави одлуката на Изборниот панел за поплаки и претставки (ПЗАП) за бришење од конечните резултати на парламентараните избори од 6 октомври на гласовите од Србија, по што коалицијата на оваа партија со Алијансата ново Косово (АКР) го преминува прагот од пет отсто за добивање места во Собранието на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close