Дописници МКДКултураКултура.Портал

Лилјана Пандева: Наградата „Григор Прличев“ чест, но и потврда на моето образование, искуство, творештво

Наградата „Григор Прличев“ за најдобра поема за 2020 година за мене пред се претставува огромна чест, а потоа и потврда на моето целокупно образование, животно искуство и литерарно творештво, изјави Лилјана Пандева, годинешниот лауреат на високата награда што секоја година се доделува во чест на ликот и делото на големиот охридски и македонски поет и преродбеник Григор Прличев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close