0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Liga e kombeve vazhdon sot me ndeshje interesante

Ndeshjet në Ligën e Kombeve vazhdojnë sot me ballafaqime interesante, pasi ndeshjet janë të Ligës A, Ligës C dhe Ligës D. Më interesante janë definitivisht ndeshjet mes fituesit të trofeut në edicionin debutues, Portugalisë dhe Kroacisë, si dhe ndeshjet Islandë - Angli dhe Suedi - Francë.

Rekjavik, 5 shtator 2020 (MIA) – Ndeshjet në Ligën e Kombeve vazhdojnë sot me ballafaqime interesante, pasi ndeshjet janë të Ligës A, Ligës C dhe Ligës D. Më interesante janë definitivisht ndeshjet mes fituesit të trofeut në edicionin debutues, Portugalisë dhe Kroacisë, si dhe ndeshjet Islandë – Angli dhe Suedi – Francë.

Qëllimi i madh i Anglisë është fitimi i EURO 21, finalja e së cilës planifikohet të luhet në Uembli. Në Portugali ende nuk është e qartë nëse Kristiano Ronaldo do të luajë kundër kroatëve. Ai ka infeksion në këmbën e djathtë, por në orët e fundit dha shpresë se mund të luajë.

Liga A

Grupi 1

Islanda – Anglia
Danimarka – Belgjika

Grupi 3 Portugalia – Kroacia
Suedia – Franca

Liga C

Grupi 1

Azerbajxhani – Luksemburgu
Qipro – MAli i Zi

Grupi 2

Maqedonia e Veriut – Armenia
Estonia – Gjeorgjia

Liga D

Grupi 2

Gjibraltari – San Marino. bsh/

 

Таг
Back to top button
Close
Close