0_Спорт.ПорталФудбал

Лидс му го нанесе првиот пораз на Лестер во 2021, цел натпревар за Алиоски

Екипата на Лидс, за која цел натпревар одигра македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски, го совлада попладнево Лестер на гостински терен со 3:1, нанесувајќи им го на домаќините првиот пораз во Премиерлигата од средината на декември

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close