Svet.SlajderСветСвет.Портал

Лидерот на републиканците во Сенатот на САД вети мирен трансфер на власта по претседателските избори

Лидерот на републиканското мнозинството во Сенатот на САД, Мич Меконел вети мирен трансфер на власта по претседателските избори, откако претседателот Доналд Трамп одби да се посвети на тоа во случај демократот eо Бајден да го победи на 3 ноември.

Back to top button
Close
Close