Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лидерот на косовската опозиција Албин Курти позитивен на Ковид-19

Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Движење самоопределување (ВВ), поранешниот премиер на Косово Албин Курти по тестирањето информира дека е позитивен на Ковид-19, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close