БалканДописници Свет

Лидерот на бугарската партија „Исправи се! Мафијата надвор!“ ќе предложи формирање комисија за ревизија за владата на Борисов

Лидерот на „Исправи се! Мафијата надвор!“, Маја Манолова, која е поранешен омбудсман на Бугарија, изјави дека се подготвени на првиот ден од новиот парламент да достават предлог за комисија за ревизија на владата на премиерот Бојко Борисов

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close