0_Македонија.ПорталПолитички партии

Лидерот на Алтернатива се сретна со словенечкиот амбасадор Јазбек

Претседателот на „Алтернатива“, Африм Гаши, придружуван од членовите на Централното Претседателство, Њомза Имери – Исмаили и Бејтула Демири, денес оствари средба со словенечкиот амбасадор во Скопје, г. Милан Јазбек.

19 февруари 2020 

Претседателот на „Алтернатива“, Африм Гаши, придружуван од членовите на Централното Претседателство, Њомза Имери – Исмаили и Бејтула Демири, денес оствари средба со словенечкиот амбасадор во Скопје, г. Милан Јазбек.

На средбата се разговараше за актуелната состојба во земјата, парламентарните избори на 12 април и евро-атлантскиот процес на нашата земја. Словенечкиот амбасадор, г. Милан Јазбек, му се заблагодари на претседателот Гаши за конструктивната улога на Алтернатива во евро-атлантските процеси на земјата, како и за ратификување на протоколот на земјата во НАТО.

На крај, двете страни се соогласија дека ваквите пријателски состаноци ќе продолжаат и во иднина.

Алтернатива

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Back to top button
Close
Close