Svet.SlajderСвет

Лидерите на Г7 го отворија прашањето за улогата на социјалните мрежи

Францускиот претседател Емануел Макрон и другите лидери кои учествуваат на видео самитот на Г7 го покренаа прашањето за улогата на социјалните мрежи во зачувувањето на слободата на изразување и регулирање на јавните комуникации, соопштија денеска француските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close