СветСвет.Слајдер

Лидерите на Г-7 се согласија да ја укинат државната помош за електраните на јаглен

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека лидерите на земјите-членки на Г-7 се согласија да се укине државната помош за електраните на јаглен

Back to top button
Close
Close