Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лидерите на ЕУ сметаат дека клучниот проблем е производството и забраната за извоз на вакцини, а не интелектуалната сопственост

Лидерите на Европската унија денеска изјавија дека клучните пречки за масовно доставување на вакцини против коронавирус не се правата на интелектуална сопственост, туку забраните за извоз и недоволниот капацитет за нивно производство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close