Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лидерите на ЕУ: Подгответе се за сите сценарија со Велика Британија

Лидерите на Европска Унија на Самитот во Брисел констатираа дека се уште не е постигнат доволен напредок за постигнување на договор со Велика Британија и ја повика ЕУ да се подготви за „сите сценарија“

Back to top button
Close
Close