BotëBotë.Portal

Lideri i Hezbollahut mohoi përfshirjen në shpërthimin në Bejrut

- Lideri i Hezbollahut, Hasan Nasrallah, sot i mohoi zërat se lëvizja e tij është përgjegjëse për shpërthimin në portin e Bejrutit.

Bejrut, 7 gusht 2020 (MIA) – Lideri i Hezbollahut, Hasan Nasrallah, sot i mohoi zërat se lëvizja e tij është përgjegjëse për shpërthimin në portin e Bejrutit.

Ai tha se shpërthimi dëshmon për nepotizëm dhe korrupsion, të cilat nuk guxojnë të injorohen në Liban dhe se përgjegjësit duhet të nxirren para drejtësisë.

Megjithatë, Nasrallah nuk e përjashtoi mundësinë se bëhet fjalë për sulm me raketë ose sabotim. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close