Дописници МКДОпштински вести

Лица со попреченост од четири дневни центри од Југоистокот учеа параолимписка дисциплина и занаети

Лица со попреченост од четири дневни центри од Југоистокот ги учеа правилата на параолимписката дисциплина „Бочија“ и се оспособуваа за техники за печатање врз текстил со помош на сито печат, изработка на рачни украси со разновидни мотиви со помош на грнчарско колце и силиконски модли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close