БизнисБизнис.Портал

ЛИБОР заминува во историјата, централните банки треба да се подготват

Британскиот финансиски регулатор (ФЦА) потсети дека отчукува часовникот на Лондонската меѓубанкарска каматна стапка на крајот на 2021 година и ги повика пазарите да го забрзаат трансферот на договори, вреден 260 милијарди долари ширум светот, кон каматните стапки составени од централните банки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close