НекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Либиските ривали бараат СБ на ОН да усвои обврзувачка резолуција за Договорот за прекин на огнот

Спротивставените страни во Либија ги завршија воените преговиори со апел до Советот за безбесност на Обединети нации да усвои обврзувачка резолуција за спроведување на договорот за прекин на огнот, што беше потпишан минатиот месец, соопшти ОН

Back to top button
Close
Close