СветСвет.Портал

Либискиот министер за внатрешни работи преживеа атентат

Министерот за внатрешни работи на Либија, Фатхи Башага денеска преживеа атентат на автопат во близина на главниот град Триполи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close