0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Либија во хаос и 10 години по Арапската пролет

Десет години откако во востанието во Либија со поддршка од НАТО е соборен и убиен лидерот Моамер Гадафи, земјата и понатаму е окована во судири и хаос, а нејзините жители тонат во сиромаштија и покрај големото нафтено богатство

Back to top button
Close
Close