0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëPolitikë

Liberalët ballkanik për non-pejperin: Kriza e kovidit në rajon dhe BE tokë pjellore për ide të rrezikshme nacionaliste për rishikim të kufijve

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme e Kroacisë, Vesna Pusiqi, së bashku me ish-ministrin e Mbrojtjes të Sllovenisë, Roman Jakiçin dhe ish-sekretarin shtetëror të jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Emil Kirjasin në mëngjesin e sotëm mbajtën konferencë për shtyp në të cilën kërkuan dënim të ashpër nga mbarë Bashkimi Evropian për idetë për rishikim të kufijve të Ballkanit Perëndimor, që qarkullojnë së bashke me non-pejperin e pretenduar të Janez Jnashës, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Back to top button
Close
Close