0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Либанските демонстранти прогласија „Ден на бесот“, блокирајќи ги главните улици во Бејрут

Либанските демонстранти го прогласија денешниот ден за „Ден на бесот“, блокирајќи ги главните улици во главниот град Бејрут и низ целата земја во знак на протест против политичкиот ќор-сокак и влошената економска состојба, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close