Svet.SlajderСветСвет.Портал

Либан и Израел постигнаа историски договор за индиректни разговори

Либан и Израел постигнаа договор за рамката на индиректни разговори со посредство на САД за долгогодишниот спор во врска со поморската граница меѓу двете земји, соопштија денеска двете страни.

Back to top button
Close
Close