Svet.SlajderСветСвет.Портал

Либан бара од Интерпол да приведе двајца Руси поради експлозијата во Бејрут

Главниот истражител на разорната експлозија што во август се случи во пристаништето во Бејрут денеска издаде две потерници по капетанот и сопственикот на бродот, со кој беа донесени илјадниците тони амониум нитрат пред седум години во пристаништето

Back to top button
Close
Close