0_Магазин.ПорталДописници СветСцена

Ли ненамерно го откри добитникот на Златната палма на почетокот од церемонијата

Претседателот на жирито на Канскиот филмски фестивал, Спајк Ли синоќа ненамерно предвреме го откри името на победничкиот филм, наместо на крајот од церемонијата за доделување на наградите, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close