0_Македонија.ПорталПолитички партии

Левица поднесе претставка до Инспекциски совет за непостапување на Државниот инспекторат за труд

Државниот инспекторат за труд незаконски одби да изврши надзор во неколку Основни и Апелациони судови, за кои Левица поднесе Иницијативи за вонреден инспекциски надзор поради сомневање за незаконитости при спроведување на постапки за унапредување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close