0_Sport,PortalFutboll

Levandovski shënoi rekord dhe e çoi Bajernin në finalen e Kupës

Sulmuesi i Bajernit, Robert Levandovski e shënoi golin fitimtar në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë me Ajntrahtin (2:1).

Munih, 11 qershor 2020 (MIA) – Sulmuesi i Bajernit, Robert Levandovski e shënoi golin fitimtar në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë me Ajntrahtin (2:1).

Për polakun 31-vjeçar ky ishte goli rekord, i 54-t për ekipin bavarez në 39 ndeshje të sezonit.

Paraprakisht, në sezonin 2016/17, Levandovski shënoi 43 gola në 47 ndeshje.

Në finalen e kupës gjermane të futbollit, Bajerni do të luajë me Bajern Leverkuzenin. ab/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close