0_Спорт.ПорталФудбал

Левандовски е првиот во историјата на Бундеслигата кој постигнал гол на осум гостински натпревари во низа

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски попладнево постигна гол против Шалке во натпревар од 18. коло во Бундеслигата.

Гелзенкирхен, 24 јануари 2021 (МИА) – Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски попладнево постигна гол против Шалке во натпревар од 18. коло во Бундеслигата.

Триесет и двегодишниот Полјак постави рекорд во Бундеслигата постигнувајќи гол на осум последователни натпревари на гостински терен.

Левандовски ја предводи листата на најдобри стрелци во германската лига со 23 гола на 17 натпревари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close